התת מודע

התת מודע

תת מודע ומודע. הם חומר דומה באור שונה. המודע הוא כל מה שמואר על ידי פנס המחשבות וההתבוננות שלנו. התת מודע הוא בחושך.

איך להפוך תת מודע למודע?

אחת ההשראות שלי בדרך היא "האמא" מאורוויל, הודו. והנה מה שהיא אומרת על זה,

מתוך הספר Integral healing/ The mother

"התת מודע, יש לו השפעה גדולה יותר. בדיוק מכיוון שהוא תת מודע, הוא בכל מקום. הכל כאילו ספוג בתוך התת מודע. ואז, "תת מודע" הוא בעצם "חצי מודע".זה לא "מודע" ולא "לא מודע". זה באמצע בין השניים. זה ככה, חצי דרך, אז דברים גולשים לתוכו, ואדם לא יודע בכלל שהם שם. ומשם הם פועלים. ובדיוק מהסיבה הזו שאדם לא יודע שהם שם, הם יכולים להישאר שם.

ישנם דברים רבים שאדם לא רוצה לשמור, הנובעים מתוך המודעות ה"מודעת" , אז הם גולשים ומתחבאים בתת מודע, ובגלל שזה תת מודע, לא שמים לב אליהם.

אבל הם לא לגמרי נעלמו, וכשמבשילה להם הזדמנות לעלות ולצוף – הם צפים.

למשל, יש הרגלים רעים של הגוף, במובן זה שהגוף יוצא ממצב של איזון – קורים לזה – לחלות.

אבל מלכתחילה התפקוד משתבש בגלל ההרגל הרע. על ידי ריכוז של כוח וכיוונו לעבר ההרגל הזה, אפשר להעלים אותו. אך הוא לא נעלם לגמרי. הוא נכנס לתת מודע.

ואז, כשאנחנו לא על המשמר, כשהפסקנו להשקיע תשומת לב קרובה כדי למנוע ממנו לצוף, הוא עולה ויוצא החוצה.

חשבת שאולי חודשים או אפילו שנים, ממש נפטרת ממחלה מסוג מסויים שסבלת ממנה, ואת כבר לא נותנת לה תשומת לב, ואז יום אחד היא חוזרת כאילו היא אף פעם לא נעלמה.

היא נובעת שוב מהתת מודע, ואלא אם תיכנסי אל התת מודע הזה ותשני דברים שם, כלומר, כל עוד לא תהפכי את התת מודע למודע, זה תמיד יקרה כך.

הדרך היא להפוך את התת מודע למודע – אם כל דבר שעולה לפני השטח הופך למודע, באותו רגע עליו להשתנות. ויש דרך יותר ישירה – והיא לחדור את התת מודע בערות מלאה ולעבוד שם. אבל זה קשה. ועדיין, כל עוד זה לא נעשה, כל ההתקדמות שאדם עושה, פיזית, בתוך הגוף, יכולה לרדת לטמיון."

מתוך: Integral healing/ The mother and Sri aurobindo

כתיבת תגובה